W ramach obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich (23 kwietnia) nasi uczniowie z klas 0–3 mieli niezwykłą okazję uczestniczyć w spotkaniu autorskim z Pawłem Gołuchem – autorem serii Smocze Kroniki.
Było to wspaniałe, pełne śmiechu i dobrej energii spotkanie, podczas którego nie zabrakło wierszy, piosenek i zagadek. Autor w humorystyczny i bardzo przystępny sposób wprowadził dzieci w świat poezji dziecięcej, opowiadając o rymach, strofach, wersach, sylabach oraz morałach. Uczniowie dowiedzieli się również, jak powstaje książka i ile osób pracuje nad jej stworzeniem. Poszczególne zagadnienia pan Paweł obrazował, prezentując swoje wiersze w formie zabawnych mini teatrzyków. Było trochę strachu (smoki!), dużo śmiechu (różowe majtki w akcji!), a także niespodzianki w postaci… nożyc ogrodowych i wiertarki! Dzieci były zachwycone – zaangażowane od pierwszej do ostatniej minuty, a uśmiechy nie znikały z ich twarzy. Dodatkową atrakcją był występ muzyczny – autor zagrał na gitarze i zaśpiewał piosenkę stworzoną we współpracy z Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Opowiedział też o początkach swojej przygody z pisaniem dla dzieci. To były niezwykle inspirujące i radosne spotkania, dzięki którym nasi uczniowie pokochali poezję i smoki – i teraz już żaden nie jest im straszny!
Serdecznie dziękujemy panu Pawłowi za wizytę, za fantastyczną atmosferę, ogrom pozytywnej energii i wspaniałą przygodę ze smokami oraz za przekazanie książek do biblioteki szkolnej. Młodzi czytelnicy już nie mogą się doczekać, by zanurzyć się w wierszowanych, smoczych opowieściach!
























